Akademickim Centrum Kształcenia Ustawicznego zaprasza do skorzystania z oferty studiów podyplomowych w Akademii Nauk Stosowanych w Łomży. Mediacje i negocjacje, Rachunkowość i finanse, Transport drogowy, Wycena nieruchomości, Zarządzanie zasobami ludzkimi-Kadry i place – to kierunki proponowane przez uczelnię. Rekrutacja potrwa do 15 lutego, a zajęcia rozpoczną się w marcu 2023 r. Studia mogą zostać objęte dofinansowaniem – uczelniany doradca ds. przedsiębiorczości podpowie jak z niego skorzystać.
Mediacje i negocjacje
Celem kształcenia w ramach Podyplomowych Studiów Mediacje i Negocjacje jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie do podjęcia w przyszłości pracy w charakterze negocjatora i mediatora. Słuchacz zdobędzie umiejętności i kwalifikacje umożliwiające mu sprawne zarządzanie konfliktami, a to daje szanse na nowy zawód i rozwój kariery. Głównym celem studiów jest przyczynienie się do zdobycia, uzupełnienia bądź potwierdzenia kompetencji uczestników studiów, którzy chcą zdobyć praktyczne wykształcenie w zakresie łagodzenia sporów, także w świetle prawa. Mediatorzy mogą być bowiem powoływani do prowadzenia mediacji albo poprzez sąd, albo sami mogą podejmować się prowadzenia mediacji w sporach pracowniczych, handlowych i innych. Program zajęć gruntownie przygotowuje do pełnienia takiej roli. Uczy rozwiązywania konfliktów, negocjowania i mediacji. Pozwala pogłębić osobisty rozwój profesjonalny, a także uczy radzenia sobie w szczególnie trudnych sytuacjach. Celem studiów jest przekazanie uczestnikom zajęć niezbędnej wiedzy i umiejętności praktycznych do prowadzenia mediacji, negocjacji a także szerokiej gamy umiejętności interpersonalnych. Zajęcia obejmują zagadnienia z zakresu psychologii konfliktu, negocjacji, mediacji, prawa dotyczące przekształcania sytuacji konfliktowych w konstruktywne rozwiązania. Program studiów spełnia wymogi Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości. Zajęcia w przeważającej części realizowane są w formie praktycznej, treningowej i aktywnej. Podczas warsztatów i dyskusji interaktywnych analizowane i ćwiczone są konkretne umiejętności interpersonalne, komunikacyjne i negocjacyjne
Rachunkowość i finanse
Studia podyplomowe mają na celu kształcenie i doskonalenie kadr działów księgowych i podatkowych ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy z zakresu rachunkowości finansowej, budżetowej i zarządczej, sporządzania sprawozdań finansowych zgodnie z KSR i MSR, podstaw rachunku kosztów i analizy finansowej
Transport drogowy
Celem kształcenia w ramach studiów podyplomowych Transport drogowy jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie do zajmowania wszechstronnych rodzajów stanowisk pracy w sferze prowadzenia działalności przewoźnika drogowego osób i rzeczy. Słuchacz zdobędzie umiejętności i kwalifikacje umożliwiające mu sprawne prowadzenie wszelkiego rodzaju aktywności w obszarze transportu drogowego, a to daje szanse na nowy zawód i rozwój kariery. Głównym celem studiów jest przyczynienie się do zdobycia, uzupełnienia bądź potwierdzenia kompetencji uczestników studiów, którzy chcą zdobyć praktyczne wykształcenie w zakresie transportu drogowego.
Studia obejmują swoim zakresem wszystkie zagadnienia wymagane do uzyskania CERTYFIKATÓW KOMPETENCJI ZAWODOWYCH w transporcie drogowym rzeczy i osób. Zakres tematyczny studiów jest w pełni zgodny z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1071/2009 z dnia 21 października 2009 r. ustanawiającym wspólne zasady dotyczące warunków wykonywania zawodu przewoźnika drogowego i uchylającym dyrektywę Rady 96/26/WE (Dz.Urz.UE L 300/51), co umożliwia absolwentom ubieganie się o zwolnienie na podstawie art. 38a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U. z 2019 r. poz. 58 ze zm.) z pisemnego państwowego egzaminu będącego podstawą uzyskania Certyfikatu Kompetencji Zawodowych - dokumentu potwierdzającego posiadanie kwalifikacji i wiedzy niezbędnych do podjęcia i wykonywania działalności gospodarczej w zakresie transportu drogowego (przewóz rzeczy i przewóz osób), wystawianego przez Instytut Transportu Samochodowego (ITS). Wysoki poziom kształcenia zapewniają wykładowcy specjalizujący się w regulacjach prawnych i aspektach ekonomicznych transportu drogowego (prawnicy, ekonomiści, menadżerowie), a także inspektorzy z Wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego oraz Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.
Ukończenie studiów podyplomowych umożliwia również uzupełnienie kwalifikacji w zakresie obsługi celnej podmiotów gospodarczych. Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych jest bowiem jednym z dokumentów wymaganych przy ubieganiu się o wpis na listę agentów celnych.
Wycena nieruchomości
Celem kształcenia w ramach studiów podyplomowych Wycena Nieruchomości jest przekazanie wiedzy prawnej, ekonomicznej i technicznej niezbędnej do wyceny nieruchomości. Studia podyplomowe z zakresu Wycena Nieruchomości stanowią pierwszy etap kształcenia do uzyskania licencji w zawodzie rzeczoznawcy majątkowego. Ukończenie specjalności upoważnia, po spełnieniu innych warunków wymienionych w ustawie o gospodarce nieruchomościami, m.in. do podjęcia starań – zgodnie z ustawą – o dopuszczenie do egzaminu państwowego dla osób ubiegających się o uprawnienia państwowe do szacowania nieruchomości. Program studiów spełnia minimum określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 12 czerwca 2014 r. w sprawie minimalnych wymogów programowych dla studiów podyplomowych w zakresie wyceny nieruchomości (Dz.U. poz. 826).
Zarządzanie zasobami ludzkimi-Kadry i place
Celem kształcenia w ramach Podyplomowych Studiów Zarządzania zasobami ludzkimi - kadry i płace jest przekazanie wiedzy dotyczącej spraw kadrowych w przedsiębiorstwach. Studia pozwolą uczestnikom na rozwój kompetencji w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, a w szczególności podniesienie umiejętności w obszarze obsługi kadrowo-płacowej. Duża część zajęć zostanie przeprowadzona z wykorzystaniem programów komputerowych, m.in. nauka obsługi programu Płatnik czy programu kadrowo-płacowego Gratyfikant. Zaprezentowana wiedza zostanie poparta zajęciami warsztatowymi, nakierowanymi na trenowanie konkretnych umiejętności skutecznego stosowania narzędzi i metod zarządzania zasobami ludzkimi. Zajęcia poprowadzą głównie praktycy, co gwarantuje uzyskanie odpowiednich kompetencji do zajmowania samodzielnych stanowisk w komórkach.
Link do rekrutacji: https://ansl.edu.pl/kandydaci/studia-podyplomowe
Rekrutacja do 15 lutego 2023. Studia mogą zostać objęte dofinansowaniem. Jak po nie sięgnąć podpowiada mgr Monika Duchnowska, doradca ds. przedsiębiorczości.
w dni od środy do piątku od 8:00 do 15:00
pod nr telefonu: 86 215 54 98 lub e-mailowo