W sobotni wieczór, 20 czerwca, ulice Łomży ponownie wypełniły się sportowymi emocjami. O godzinie 21:00 wystartowała VIII edycja Akademickich Mistrzostw w Biegu Ulicznym, organizowana przez Akademię Łomżyńską i Miasto Łomża. Nocna sceneria, doskonała atmosfera oraz rekordowa frekwencja sprawiły, że wydarzenie po raz kolejny okazało się wielkim sukcesem. Na linii mety zameldowało się ponad 200 zawodników reprezentujących różne grupy wiekowe i środowiska sportowe.
Uczestnicy rywalizowali na dwóch dystansach – 5 oraz 10 kilometrów. Nie zabrakło zarówno doświadczonych biegaczy, jak i amatorów, którzy postanowili sprawdzić swoje możliwości na ulicach miasta.
Na dystansie 10 kilometrów w kategorii mężczyzn zwyciężył Szymon Czartoszewski z Akademii Łomżyńskiej, student I roku kierunku Fizjoterapii. Drugie miejsce wywalczył Adam Szydlik reprezentujący 18 Pułk Logistyczny w Łomży, natomiast na trzecim stopniu podium stanął Tomasz Zieliński z Dąbrowski Team.
Wśród kobiet na dystansie 10 kilometrów najlepsza okazała się Weronika Kulwaczyk z 18 Pułku Logistycznego w Łomży. Drugie miejsce zajęła Joanna Bielecka z Białegostoku, a trzecia na mecie zameldowała się Dorota Krajewska-Korsak z Ełku.
Duże emocje towarzyszyły również rywalizacji na dystansie 5 kilometrów. Wśród mężczyzn triumfował Paweł Dusza z KSS Obrońca Troszyn. Drugie miejsce zajął Jakub Staśkiewicz z Dąbrowski Team, a trzecie Kamil Bruliński z Łomży.
W kategorii kobiet na dystansie 5 kilometrów zwyciężyła Aleksandra Piotrowska reprezentująca OKLA Elektro-Energetyka Ostrołęka. Na drugim miejscu uplasowała się Sylwia Czartoryska z Grygoteam, natomiast podium uzupełniła Zuzanna Strzeszewska z OKLA Elektro-Energetyka Ostrołęka.
Wysoka temperatura, jaka panowała tego wieczoru, nie przeszkodziła zawodnikom w osiąganiu bardzo dobrych wyników. Pomimo wymagających warunków atmosferycznych uczestnicy pokazali znakomite przygotowanie i sportowego ducha walki. Zarówno biegaczom, jak i licznie zgromadzonym kibicom przez cały wieczór towarzyszyły doskonałe humory, tworząc wyjątkową atmosferę tego sportowego święta.
VIII Akademickie Mistrzostwa w Biegu Ulicznym po raz kolejny potwierdziły, że są jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych organizowanych w Łomży. Pozytywne opinie biegaczy pokazują, że nocny bieg ulicami naszego miasta na stałe wpisał się w kalendarz sportowych imprez regionu.
Głównym organizatorem wydarzenia był Zakład Wychowania Fizycznego Akademii Łomżyńskiej.
