SIEMA! Akademia Łomżyńska aktywnie włączyła się w 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasło Finału brzmi: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Mottem zbiórki jest – „Tu wszystko gra OK!”
Od wielu już lat Akademia Łomżyńska, na różne sposoby, wspiera działania łomżyńskiego Sztabu WOŚP. Tak jest i w tym roku. 28 stycznia pojawimy się w Hali Kultury w Łomży, aby podczas finału być razem z mieszkańcami i dzielić się z nimi tym, co jest sednem naszej akademickiej rzeczywistości – praktyczną wiedzą. Popularnonaukowe stoisko Akademii Łomżyńskiej, na którym pojawią się studenci oraz wykładowcy naszego Wydziału Nauk o Zdrowiu, pomoże sprawnie nawigować po tematyce zdrowego odżywiania (Dietetyka), technik masażu (Fizjoterapia), aktywności sportowej (Wychowanie fizyczne), profilaktycznych badań (Pielęgniarstwo), dbania o urodę (Kosmetologia).
Na miejscu wykonać będzie można: „WingateTest”, czyli test oceniający potencjał anaerobowy organizmu (wydolność beztlenowa); analizę składu masy ciała; kinesiology taping; pomiar ciśnienia tętniczego. Będzie także malowanie twarzy w fantazyjne wzory i kolory dla najmłodszych uczestników Finału.
W działania WOŚP włączają się także nasi studenci, którzy od lat są największą marką studenckiego wolontariatu w regionie. Maksymilian Franczuk studiuje w AŁ Filologię angielską, działania Fundacji wspiera aktywnie od dwóch lat, a w łomżyńskim Sztabie WOŚP zajmuje się licytacjami, gromadzeniem przedmiotów na licytacje i wystawieniem ich na portalach aukcyjnych. – Zachęcam, aby każdy śledził nasze aukcje i włączył się w uczelniane zbiórki funduszy – mówi student AŁ.
Przez najbliższy tydzień zbieramy w Akademii Łomżyńskiej fundusze do puszek. Puszki znajdują się na obydwu portierniach (Akademicka 1 oraz Akademicka 14).
Zarejestrowaliśmy także zbiórkę elektroniczną
A dlaczego warto włączyć się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany jest zakupowi sprzętu do diagnostyki, rehabilitacji i terapii dzieci oraz dorosłych przebywających na oddziałach pulmonologicznych, zgodnie z hasłem: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”
Fundacja planuje zakupić urządzania do:
- diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
- diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
- diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
- rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
- torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.