- Jesteś tutaj:
- Wydział
MBA w Akademii Łomżyńskiej

Akademia Łomżyńska zaprasza liderów gospodarczych i społecznych do skorzystania z prestiżowej oferty edukacyjnej. Master of Business Administration (MBA) to studia podnoszące kompetencje przywódcze i menedżerskie osób piastujących stanowiska kierownicze, doskonalące umiejętności zarządzania strategicznego, rozwiązywania złożonych problemów przywódczych, radzenia sobie z globalnymi aspektami biznesu – od komunikacji do gwałtownych przemian natury technologicznej, cywilizacyjnej w warunkach gospodarki 4.0.
MBA to ceniony i pożądany w środowisku menedżerów najwyższego szczebla kierunek studiów podyplomowych, który znalazł się w ofercie edukacyjnej Akademii Łomżyńskiej, największej uczelni ziemi łomżyńskiej i jedynej państwowej uczelni w Łomży. Uczelnia współpracuje z czołowymi firmami z regionu i kraju, kształtując programy studiów poprzez dialog nauki oraz praktyki gospodarczej. Przygotowana przez Akademię Łomżyńską oferta kształcenia dedykowana jest liderom, m.in. menadżerom i kierownikom, przedsiębiorcom, specjalistom ds. finansowych oraz marketingu, pracownikom sektora publicznego, kandydatom na członków Rad Nadzorczych.
Warunkiem skorzystania z oferty MBA w Akademii Łomżyńskiej jest ukończenie studiów wyższych oraz posiadanie trzyletniego stażu pracy, w tym udokumentowane pełnienie funkcji kierowniczych przez okres nie krótszy niż rok. To absolutne minimum, aby móc skorzystać z unikalnej wiedzy, nabyć biznesowe kompetencje przyszłości, nawiązać relacje z innymi liderami biznesu, umocnić własną pozycję zawodową.
Studia będą prowadzone przez zespół wykładowców z wielu ośrodków naukowych w kraju, w tym także nauczycieli akademickich z Akademii Łomżyńskiej. Poza tym słuchacze będą odbywać spotkania z praktykami, osiągającymi spektakularne sukcesy w biznesie. Jeden ze zjazdów odbędzie się w Kownie, konkretnie na litewskiej uczelni Kauno Kolegija kształcącej m.in. międzynarodowych menedżerów biznesu.
Akademię Łomżyńską i program studiów MBA polecają przedstawiciele sektora gospodarczego i społecznego. Program studiów, szczegóły dotyczące samej oferty i portal rekrutacyjny znajdują się na stronie
Zapraszamy!
Zmiany na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych

Końcówka roku akademickiego 2022/2023 to czas zmian na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych. Wraz z końcem sierpnia podziękowaliśmy za zaangażowanie i długoletnią pracę na rzecz Wydziału Pani Dziekan dr hab. Sylwii Jaskule-Korporowicz, prof. AŁ oraz Pani Prodziekan dr Izabeli Sekścińskiej. Pani Profesor współtworzyła powstający w 2017 roku Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych i pełniła funkcję pierwszego w historii Prodziekana. Następnie jako p.o. Dziekana i od października 2019 roku Dziekan dbała o sprawne funkcjonowanie największego w Uczelni Wydziału. Od października będzie kontynuowała swoją pedagogiczną pasję prowadząc zajęcia m.in. dla studentów Pedagogiki. Pani dr Izabela Sekścińska od 1. września objęła funkcję Dziekana, a Pani dr Agnieszka Piórkowska funkcję Prodziekana.
Nowością jest również reorganizacja Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych. Z dniem 15. września nastąpiła oficjalna zmiana w strukturze organizacyjnej Akademii Łomżyńskiej polegająca na utworzeniu na uczelni nowego Wydziału Prawa i Administracji. Będzie on prowadził następujące kierunki studiów: jednolite studia magisterskie z Prawa oraz studia I stopnia i II stopnia z Administracji. Oznacza to, że studenci tychże kierunków, przypisani wcześniej do Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych, z dniem 15. września stali się oficjalnie studentami Wydziału Prawa i Administracji. Studentami Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych pozostają studenci: Filologii Angielskiej, Pedagogiki, Pracy Socjalnej i Zarządzania.
Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych
Dziekanem Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych jest dr Izabela Sekścińska, a Prodziekanem dr Agnieszka Piórkowska.
Dr Izabela Sekścińska jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jej zainteresowania badawcze to językoznawstwo kognitywne, neurolingwistyka, teoria sieci relacyjnych, czego wyraz są artykuły naukowe z zakresu teorii amalgamatów konceptualnych i gramatyki stratyfikacyjnej. W okresie od 01.10.2020 r. do 31.08.2023 pełniła funkcję prodziekana Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Akademii Łomżyńskiej. Na macierzystej uczelni pełni także funkcje: przewodniczącej Wydziałowej Komisji ds. Jakości Kształcenia, sekretarza Uczelnianej Rady ds. Jakości Kształcenia. Z uczelnią zawiązana nieomal od początku jej istnienia, konkretnie od 2005 roku, w tym od 2012 roku jako nauczyciel akademicki na kierunku Filologia angielska. Była członkiem zespołu, który opracował wniosek na utworzenie tego kierunku studiów, wyznaczając w ten sposób jeden z obszarów dydaktycznego funkcjonowania uczelni.
Dr Agnieszka Piórkowska jest absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W Instytucie Anglistyki UW odbyła studia doktorskie i uzyskała stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa. Posiada bogate doświadczenie w pracy dydaktycznej nauczyciela języka angielskiego na wielu poziomach edukacji, w tym w nauczaniu dzieci. Z Akademią Łomżyńską związana od 2013 roku, przez ostatnie 3 lata pełniła funkcję kierownika Zakładu Filologii Angielskiej. Jej zainteresowania badawcze oscylują wokół zagadnień z zakresu językoznawstwa teoretycznego oraz zjawisk z pogranicza językoznawstwa i dydaktyki, interkulturowości i procesów językowo-komunikacyjnych w rzeczywistości hybrydalnej.
Wydział Prawa i Administracji
Dziekanem Wydziału Prawa i Administracji zostanie, z dniem 1. października br., dr Paweł Zając, a Prodziekanem od dnia 15. września jest dr Ewa Jakubiak.
Dr Paweł Zając to prawnik, kanonista, doktor nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego. W latach 2019-2022 zastępca Dyrektora Instytutu Prawa Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, od 2022 do 2023 Prodziekan ds. dydaktycznych i studenckich Wydziału Prawa i Administracji Akademii Sztuki Wojennej. Od 2019-2020 koordynator ośrodka Centrum Badań nad Cyberbezpieczeństwem w Centrum Badań nad Bezpieczeństwem ASzWoj. Pełnił funkcję Pełnomocnika Dziekana Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego ds. projektów naukowych oraz współpracy międzynarodowej. W latach 2016-2017 koordynator Ośrodka Analiz i Ekspertyz Prawnych Akademii de Virion, jak również ekspert w Kancelarii Adwokackiej T. de Virion, Turczynowicz-Kieryłło i Wspólnicy w Warszawie. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu publikacji poświęconych w szczególności zagadnieniom związanym z prawnymi aspektami bezpieczeństwa społecznego i bezpieczeństwa prawnego, jak również ekspertyz i opinii prawnych w zakresie prawa kanonicznego i prawa wyznaniowego, a także członkiem zespołów badawczych w projektach krajowych i międzynarodowych (m.in. System cyberbezpieczeństwa RP – model rozwiązań prawnych, Round Table on Law and Security Issues in Central Europe, Legal protection of children with disabilities).
Stanowisko prodziekana Wydziału Prawa i Administracji pełnić będzie dr Ewa Jakubiak: doktor w dziedzinie nauk społecznych, w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie. Pani dr E. Jakubiak jest mediatorem wpisanym na listę tzw. mediatorów stałych dla obszaru właściwości Sądu Okręgowego w Łomży, recenzentką Czasopisma National Security Studies, opiekunem Studenckiego Koła Naukowego Administratywistów Akademii Łomżyńskiej, jednego z najprężniej działających na uczelni kół naukowych. Popularyzuje naukę poprzez wystąpienia naukowe i liczne publikacje naukowe w zakresie bezpieczeństwa państwa. Specjalizuje się w tematyce: zarządzania kryzysowego, ochrony ludności, ochrony infrastruktury technicznej. Prowadzi zajęcia dydaktyczne m.in. z zakresu: Administracji dla bezpieczeństwa, Służb, Inspekcji i straży, Bezpieczeństwa wewnętrznego, Zarządzania kryzysowego, Polityki bezpieczeństwa narodowego RP. Upowszechnia pozytywne postawy oraz praktyczną wiedzę studentów Akademii Łomżyńskiej poprzez organizowanie wyjazdów studyjnych do: Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie, Trybunału Konstytucyjnego, Parlamentu RP, Zakładów Karnych.
Obrony 2023

Marzenie o posiadaniu dyplomu ukończenia studiów wyższych spełniło właśnie 207 Absolwentów i Absolwentek z Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Akademii Łomżyńskiej.
Początek lipca był intensywny i zapadnie w ich pamięci nie tylko przez pryzmat towarzyszących emocji lecz przede wszystkim ze względu na osiągnięcie celu jakim było obronienie pracy dyplomowej. Dla większości z nich był to pierwszy taki egzamin w karierze, co wiązało się ze stresem i podekscytowaniem. Hole i korytarze Uczelni były pełne odświętnie ubranych żaków powtarzających ostatnie zagadnienia, wyczekujących relacji od opuszczających sale egzaminacyjne kolegów i koleżanek oraz radosnych okrzyków po ogłoszeniu wyników.
Każdy egzamin dyplomowy jest wyjątkowym elementem studiowania, ponieważ wieńczy lata zdobywania wiedzy, kształtowania umiejętności i nabywania kompetencji społecznych. Jest podsumowaniem pewnego rozdziału w życiu i przepustką do wykonywania zawodu. Tegoroczne obrony miały dodatkowo niepowtarzalny charakter, ponieważ były pierwszymi od momentu zmiany nazwy uczelni na Akademię Łomżyńską. Fakt, że mamy zdolnych i ambitnych studentów uwypukla liczba prac dyplomowych zgłoszonych do wyróżnienia. Doceniając poziom studenckich opracowań, członkowie Komisji wyróżnili 33 prace dyplomowe.
Gratulujemy serdecznie Absolwentom i Absolwentkom Administracji I i II stopnia, Filologii I stopnia, Pedagogiki I stopnia oraz Zarządzania I i II stopnia!
Upragnione wakacje rozpoczynają z dyplomem licencjata lub magistra w ręku. Witamy w gronie Absolwentów Akademii Łomżyńskiej!
Kondolencje

Władze Dziekańskie i cała Społeczność Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych składają kondolencje Pani Doktor Ewie Jakubiak z powodu śmierci Mamy.
W trudnych chwilach żałoby, straty, przekazujemy Pani Doktor słowa wsparcia i łączymy się w żalu.
Specjaliści od kadr – ze świadectwami

Dla 14 uczestników studiów podyplomowych Zarządzanie zasobami ludzkimi - kadry i płace dzień 5 lipca był bardzo wyjątkowy. Odebrali upragnione świadectwa potwierdzające nabycie kompetencji z zakresu kadr i płac.
Uroczystość była zwieńczeniem dwóch semestrów sfokusowanych na pogłębianiu wiedzy z zakresu kadr i płac. Zajęcia poprowadzili głównie praktycy, co zagwarantowało uzyskanie odpowiednich kompetencji do zajmowania samodzielnych stanowisk w komórkach. Słuchacze poznawali specyfikę funkcjonowania oprogramowania niezbędnego do wykonywania pracy zawodowej np. Płatnik, Gratyfikant.
Zapraszamy do rozwijania umiejętności i podnoszenia kwalifikacji zarządzania zasobami ludzkimi podczas kolejnej edycji studiów. Szczegóły dotyczące naboru znajdą Państwo na stronie studiów.
Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów w życiu zawodowym! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zakończenia IV edycji studiów podyplomowych Zarządzanie zasobami ludzkimi - kadry i płace.
Kontakt
Dziekanat
pok. nr 228
ul. Akademicka 14 (IIp.)
Sprawy studenckie
T: 86 215 59 59
Plany zajęć
T: 86 215 54 86
dziekanat@al.edu.pl
Sekretariat Dziekana
pok. nr 220
ul. Akademicka 14 (IIp.)
T: 86 215 66 04
jkonopka@al.edu.pl