Budowanie trwałych relacji z przedstawicielami otoczenia gospodarczego jest ważnym czynnikiem determinującym jakość kształcenia na kierunku zarządzanie Akademii Łomżyńskiej. Pozwala naszym studentom lepiej przygotować się do przyszłych wyzwań zawodowych i skuteczniej odnajdywać się w dynamicznym środowisku biznesowym.
W tym duchu, dnia 30 września 2024 roku, odbyło się zebranie Katedry Ekonomii i Finansów połączone z posiedzeniem Rady Praktyków oraz Rady Programowej kierunku zarządzanie. W spotkaniu udział wzięły m.in. dr Natalia Malenko oraz dr Magdalena Forfa, Dziekan i Prodziekan WNSiH Akademii Łomżyńskiej oraz studenci i absolwenci zarządzania na AŁ. Podczas obrad dr Urszula Widelska, prof. AŁ przedstawiła sprawozdanie z działalności KEiF, podkreślając duże zaangażowanie pracowników Katedry w proces umiędzynarodowienia (współorganizacja wyjazdów BIP, staże naukowe na uczelni zagranicznej) oraz kształtowanie postaw przedsiębiorczych studentów poprzez aktywne uczestnictwo studentów zarządzania w działalność sieci ENACTUS.
Dr hab. Cecylia-Sadowska Snarska, prof. AŁ dokonała analizy aktywności naukowo-badawczej. Zwróciła szczególną uwagę na korzyści i skutki wynikające z udziału pracowników Katedry w badaniu realizowanym na zlecenie Województwa Podlaskiego - Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku, w ramach projektu KPO/22/LLL/U/0004 "Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych". Akademia Łomżyńska znalazła się, obok Uniwersytetu w Białymstoku oraz Politechniki Białostockiej, w elitarnym gronie trzech ośrodków naukowych realizujących ten ważny projekt badawczy.
Dr Magdalena Forfa, Prodziekan WNSiH i jednocześnie pracownik KEiF, zaprezentowała członkom Rady Praktyków oraz Rady Programowej zakres zmian w programie studiów na kierunku zarządzanie w nowym roku akademickim oraz plan poszerzenia oferty kształcenia o nowy kierunek Rachunkowość i finanse. Przedłożone zmiany oraz perspektywy rozwoju zostały pozytywnie zaopiniowane przez uczestników spotkania.
Dziękujemy przedstawicielom lokalnego biznesu za wsparcie i waży głos w dyskusji. Jesteśmy przekonani, że tego typu inicjatywy przyczyniają się do podnoszenia standardów edukacji oraz budowania silnych, trwałych relacji z otoczeniem gospodarczym.