Szanowna Dyrekcjo,
Drodzy Nauczyciele i Uczniowie Szkół Średnich!
Wydział Nauk Informatyczno-Technologicznych wychodzi do Państwa z ofertą warsztatów, realizowanych w laboratoriach i pracowniach Akademii Łomżyńskiej. Podczas warsztatów Uczniowie zostaną zapoznani z praktycznymi zagadnieniami, które swoją tematyką obejmują szeroki zakres wiedzy i umiejętności inżynierskich w dziedzinach: automatyki i robotyki, mechatroniki, informatyki. Obok elementów merytorycznych, warsztaty stanowią świetną okazję do zapoznania się z aparaturą badawczo-dydaktyczną, będącą odzwierciedleniem sprzętów i urządzeń, jakie wykorzystywane są w firmach i przedsiębiorstwach, a nade wszystko, dają możliwość poczucia akademickiej atmosfery na własnej skórze.
Zapraszamy już dziś!
Osobą do kontaktu w sprawie ustalenia terminu warsztatów jest mgr inż. Mateusz Zalewski:
e-mail:
Temat warsztatu: Fotografia i wideo
Imię i nazwisko prowadzącego warsztat: mgr inż. Arek Nieciecki
Opis warsztatu: Uczestnicy warsztatów poznają sprzęt fotograficzny i filmowy od strony teoretycznej, jak również praktycznej. Po co? Na co? Dlaczego? Czyli: ogniskowa, ISO i przesłona. Jak ważne jest oświetlenie w fotografii. Plusy i minusy mechanicznej oraz cyfrowej stabilizacji obrazu.
Czas warsztatu: 45 min
Max. liczba uczestników: 10 osób
Miejsce warsztatów: B 2.4
Temat warsztatu: Podstawy robotyki
Imię i nazwisko prowadzącego warsztat: mgr inż. Mateusz Zalewski
Opis warsztatu: Robot? Automatyzacja? A co to takiego? Podczas warsztatów uczestnik będzie miał możliwość zapoznania się z dostępnymi w Akademii Łomżyńskiej robotami przemysłowymi oraz mobilnymi. Całość będzie miała charakter praktyczny, więc będzie istniała możliwość samodzielnego sterowania robotami oraz tworzenia prostych programów, dzięki którym robot będzie działał w trybie autonomicznym. To będzie bardzo bliskie spotkanie z robotem.
Czas warsztatu: 45 min.
Max. liczba uczestników: 16 osób
Miejsce warsztatów: B 0.6
Temat warsztatu: Druk 3D dla poczatkujących
Imię i nazwisko prowadzącego warsztat: mgr inż. Mateusz Zalewski
Opis warsztatu: Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób można uzyskać obiekt fizyczny w formie cyfrowej, za pomocą skanera 3D oraz jak drukarka 3D zamienia obiekt cyfrowy na postać fizyczną. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli możliwość zobaczenia procesu skanowania 3D na żywo. Dowiedzą się również w jaki sposób działa drukarka 3D w technologii FDM oraz sami spróbują uruchomić swój pierwszy wydruk.
Czas warsztatu: 45 min.
Max. liczba uczestników: 10 osób
Miejsce warsztatów: C 1.12
Temat warsztatu: Sublimacja i termonadruk
Imię i nazwisko prowadzącego warsztat: dr inż. Tomasz Kuźmierowski
Opis warsztatu: W trakcie warsztatów zaprezentowany będzie proces sublimacji i termonadruku, wykorzystywany m.in. do produkcji gadżetów reklamowych, takich jak koszulki, kubki, breloki z własnymi zdjęciami i grafiką. Będzie można zobaczyć cały proces: od przygotowania zdjęć i grafik poprzez wydruk aż po gotowy nadruk na koszulce i kubku.
Czas warsztatu: 45 min.
Max. liczba uczestników: 10 osób
Miejsce warsztatów: C 1.12
Temat warsztatu: Termowizja do nauki i do zabawy
Imię i nazwisko prowadzącego warsztat: dr inż. Ryszard Szczebiot
Opis warsztatu: Termowizja pozwala na rejestrację promieniowania cieplnego, emitowanego przez ciała fizyczne, bez konieczności oświetlania ich zewnętrznym źródłem światła, a także na dokładny pomiar temperatury tych obiektów. Termowizja stosowana jest, między innymi, w badaniach naukowych, obrazowaniu medycznym, przez policję, wojsko oraz przy diagnostyce urządzeń mechanicznych, obwodów elektrycznych i termoizolacji budynków.
Czas warsztatu: 45 min.
Max. liczba uczestników: 20 osób
Miejsce warsztatów: B 0.8
Temat warsztatu: Narzędzia grafiki komputerowej – Digital Art
Imię i nazwisko prowadzącego warsztat: mgr inż. Kamil Felter
Opis warsztatu: Warsztaty poświęcone zapoznaniu uczestnika z narzędziami, jakie są wykorzystywanie w grafice komputerowej. W trakcie warsztatów zostaną omówione i zaprezentowane narzędzia cyfrowe do pracy z grafiką rastrową, wektorową oraz grafiką 3D. Uczestnik warsztatów będzie miał możliwość wykorzystania w praktyczny sposób przedstawianych narzędzi.
Czas warsztatu: 60 min.
Max. liczba uczestników: 14 osób
Miejsce warsztatów: B 1.6
Temat warsztatu: Sterowniki PLC w automatyce przemysłowej
Imię i nazwisko prowadzącego warsztat: mgr inż. Andrzej Rodak
Opis warsztatu: Uczestnicy warsztatów „Sterownik PLC w automatyce przemysłowej” będą mieli możliwość zapoznania się z budową oraz zasadą działania sterownika z programowalną pamięcią PLC. W trakcie warsztatów zapoznają się z zasadami programowania sterowników PLC oraz zobaczą ich praktyczne zastosowania w układach automatyki przemysłowej.
Czas warsztatu: 45 min.
Max. liczba uczestników: 15 osób
Miejsce warsztatów: B 0.5