Bezpieczeństwo państwa – Twoja droga do pewnej przyszłości!
Kształcenie na kierunku Bezpieczeństwo państwa ma na celu przygotowanie wykwalifikowanej kadry, mającej wiedzę i umiejętności zawodowe niezbędne do realizacji zadań z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa, w szczególności w administracji publicznej oraz administracji prywatnej, jak również wyposażenie Absolwentów w odpowiednie instrumenty poznawcze, dzięki którym będą mogli prawidłowo identyfikować i przeciwdziałać zagrożeniom związanym z bezpieczeństwem państwa. Osiągnięciu tego celu służyć ma selektywny dobór treści kształcenia związanych z dyscypliną nauki prawne oraz nauki o bezpieczeństwie.
Zapewniamy:
Profesjonalny program studiów - obejmujący zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa narodowego i prawa, co pozwala na zrozumienie mechanizmów funkcjonowania bezpieczeństwa państwa
Możliwość realizacji praktyk zawodowych - współpraca z instytucjami rządowymi, służbami, a także firmami sektora prywatnego, pozwala studentom zdobywać doświadczenie zawodowe jeszcze podczas studiów.
Solidny fundament teoretyczny i praktyczny - umiejętności oraz możliwości rozwoju kariery w obszarze bezpieczeństwa państwa.
Ścieżki rozwoju (specjalistyczne)
- Bezpieczeństwo wewnętrzne, dzięki osiągnięciu zakładanych efektów uczenia się Absolwent jest przygotowany do analizowania, planowania i organizowania działań w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego, ładu i porządku prawnego państwa, zwalczania zjawisk przestępczości zorganizowanej, gospodarczej i terroryzmu oraz planowania i organizowania działań ochronno-prewencyjnych. Może podjąć pracę na stanowiskach samodzielnych i niższych stanowiskach kierowniczych w administracji publicznej (rządowej i samorządowej), a także w innych instytucjach związanych
z zapewnieniem bezpieczeństwa, jak służby, inspekcje i straże. - Bezpieczeństwo zewnętrzne dzięki osiągnięciu zakładanych efektów uczenia się Absolwent jest przygotowany do pracy na stanowiskach samodzielnych i niższych stanowiskach kierowniczych w instytucjach zajmujących się prognozowaniem zagrożeń bezpieczeństwa zewnętrznego, w instytucjach międzynarodowych, organizacjach pozarządowych zajmujących się szeroko pojmowanym bezpieczeństwem międzynarodowym i sytuacją geopolityczną
Perspektywy zawodowe/praca
- Służby mundurowe - absolwenci mogą ubiegać się o pracę w Policji, Straży Granicznej, Służbie Więziennej, Straży Miejskiej, Wojska Polskiego, Służbie Ochrony Państwa oraz innych służbach mundurowych.
- Administracja publiczna – absolwenci mają możliwość pracy w urzędach państwowych i samorządowych, w działach zajmujących się bezpieczeństwem, zarządzaniem kryzysowym, a także w instytucjach zajmujących się polityką bezpieczeństwa.
- Sektor prywatny - absolwenci mogą pracować w firmach zajmujących się prawnymi aspektami bezpieczeństwa, ochroną osób i mienia, a także w konsultingowych firmach doradczych.
- Instytucje międzynarodowe – absolwenci mają możliwość pracy w organizacjach międzynarodowych, takich jak ONZ, NATO czy UE, które zajmują się kwestiamiprawnymi bezpieczeństwa.
- Nauka i badania - absolwenci mogą kontynuować edukację na studiach magisterskich np. Administracja formacji umundurowanych, a także pracować w instytutach badawczych i think tankach zajmujących się aspektami prawnymi bezpieczeństwa.