Miło nam poinformować Was o najnowszym biuletynie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dotyczącym zatrudnienia w instytucjach i organach UE i zachęcić do subskrybcji. Zawiera on cenne informacje na temat staży oraz możliwości zatrudnienia.
Zapisanie do Biuletynu jest możliwe poprzez wypełnienie formularza
W artykule poruszone zostały następujące tematy:
Jeżeli planujesz rozpoczecie aktywności zawodowej to właśnie tutaj znajdziesz niezbędne informacje.
Publikacja zawiera informacje dotyczące barometra zawodów, informacje o zawodach i specjalnościach, wskazówki dotyczące poszukiwania pracy, sporządzania dokumentów aplikacyjnych (CV i listu motywacyjnego), zakładania własnej firmy,a także zasad ubiegania się o formy pomocy świadczone przez urzędy pracy osobom zarejestrowanym i wiele innych.
Materiał pochodzi ze strony Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku i został udostępniony na postawie pisma CI.4403.3.2024 z dnia 26.09.2024 roku.
Jeżeli otrzymałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, oznacza to, że informacje umieszczone w twoim CV wzbudziły zainteresowanie HR-owców. Teraz musisz pokazać się z jak najlepszej strony. Twój strój podlega ocenie tak samo jak i twój sposób wypowiedzi. Wystarczy jedno spojrzenie rekrutera, żeby podjął decyzję czy chce cię zatrudnić czy też nie. Jak cię widzą tak cię piszą – pierwsze sekundy zadecydują o tym jak potoczy się cała rozmowa kwalifikacyjna.
Firmy prześcigają się w pomysłach, jak skutecznie sprzedać swój towar – produkty lub usługi. Twoją usługą jest Twoja praca – czy sprzedajesz ją równie skutecznie?
Większość rozmów kwalifikacyjnych kończy się zdaniem: „Dziękujemy, odezwiemy się do Pani/Pana”, czasem pada nawet określenie czasu odpowiedzi. Obietnica kontaktu jest składana niezależnie od wielkości firmy, stanowiska, na które trwa rekrutacja, czy też branży. W rzeczywistości firmy najczęściej dzwonią tylko do tych osób, które pozytywnie przeszły selekcję, składając propozycję pracy lub zapraszając do kolejnego etapu kwalifikacji. Niestety, niewielu jest rekruterów, którzy oddzwaniają, bądź wysyłają emaila z negatywną odpowiedzią, podczas gdy kandydat czeka na obiecany kontakt.
Czy wiesz, że w dużej mierze najczęstsze pytania na rozmowie kwalifikacyjnej można przewidzieć? W tym artykule pokażę Ci pytania, które najprawdopodobniej pojawią się na Twojej rozmowie. Pokażę Ci też coś więcej. Dowiesz się, dlaczego rekruter zadaje konkretne pytanie i zobaczysz, jak dopasować odpowiedź, aby podkreślić swoje umiejętności.
Jeśli czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna, musisz się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim powinieneś opracować informacje o firmie i poszukiwanym stanowisku oraz odpowiedzi na pytania na rozmowę kwalifikacyjną. Odpowiednie przygotowanie się do pytań rekrutera pozwoli Ci zrobić dobre wrażenie, ale przede wszystkim zaprezentować swoje największe atuty i pokazać się jako odpowiedni kandydat do pracy.
Po tym, jak przygotowałeś swoje wzorowe CV oraz list motywacyjny, czas na zaprezentowanie własnej osoby. Zajmiemy się Twoim wizerunkiem oraz resztą pomniejszych szczegółów. Na tym etapie będziemy kierowali się powiedzeniami: „Atrakcyjni ludzie osiągają więcej!” i „Dobre przygotowanie to połowa sukcesu”. Przy pisaniu aplikacji miałeś mniejszą swobodę pokazania się w dobrym świetle. Wiedz, że na tym etapie wszystko wychodzi na jaw, wszelkie nieścisłości lub Twoje malutkie kłamstewka, które zamieściłeś w swoim CV.
Strona 1 z 2