W jednym z nowszych artykułów dostępnych na portalu Praca.pl postanowiliśmy przyjrzeć się temu na jakie oferty pracy kandydaci powinni uważać i dwa razy zastanowić się zanim wyślą swoją aplikację. Na szczęście, na rynku pracy nadal dominują oferty wystawiane przez uczciwych pracodawców, którzy robią to po to by zatrudnić jak najlepszego pracownika, a nie po to by wyłudzić nasze dane, ale trafiają się również oszuści. W jaki sposób można odróżnić uczciwą ofertę pracy od próby oszustwa?
Jeżeli planujesz rozpoczecie aktywności zawodowej to właśnie tutaj znajdziesz niezbędne informacje.
Publikacja zawiera informacje dotyczące barometra zawodów, informacje o zawodach i specjalnościach, wskazówki dotyczące poszukiwania pracy, sporządzania dokumentów aplikacyjnych (CV i listu motywacyjnego), zakładania własnej firmy,a także zasad ubiegania się o formy pomocy świadczone przez urzędy pracy osobom zarejestrowanym i wiele innych.
Materiał pochodzi ze strony Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku i został udostępniony na postawie pisma CI.4403.1.2025 z dnia 05.05.2025 roku.
Miło nam poinformować Was o najnowszym biuletynie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dotyczącym zatrudnienia w instytucjach i organach UE i zachęcić do subskrybcji. Zawiera on cenne informacje na temat staży oraz możliwości zatrudnienia.
Zapisanie do Biuletynu jest możliwe poprzez wypełnienie formularza
W artykule poruszone zostały następujące tematy:
Jeżeli otrzymałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, oznacza to, że informacje umieszczone w twoim CV wzbudziły zainteresowanie HR-owców. Teraz musisz pokazać się z jak najlepszej strony. Twój strój podlega ocenie tak samo jak i twój sposób wypowiedzi. Wystarczy jedno spojrzenie rekrutera, żeby podjął decyzję czy chce cię zatrudnić czy też nie. Jak cię widzą tak cię piszą – pierwsze sekundy zadecydują o tym jak potoczy się cała rozmowa kwalifikacyjna.
Firmy prześcigają się w pomysłach, jak skutecznie sprzedać swój towar – produkty lub usługi. Twoją usługą jest Twoja praca – czy sprzedajesz ją równie skutecznie?
Większość rozmów kwalifikacyjnych kończy się zdaniem: „Dziękujemy, odezwiemy się do Pani/Pana”, czasem pada nawet określenie czasu odpowiedzi. Obietnica kontaktu jest składana niezależnie od wielkości firmy, stanowiska, na które trwa rekrutacja, czy też branży. W rzeczywistości firmy najczęściej dzwonią tylko do tych osób, które pozytywnie przeszły selekcję, składając propozycję pracy lub zapraszając do kolejnego etapu kwalifikacji. Niestety, niewielu jest rekruterów, którzy oddzwaniają, bądź wysyłają emaila z negatywną odpowiedzią, podczas gdy kandydat czeka na obiecany kontakt.
Czy wiesz, że w dużej mierze najczęstsze pytania na rozmowie kwalifikacyjnej można przewidzieć? W tym artykule pokażę Ci pytania, które najprawdopodobniej pojawią się na Twojej rozmowie. Pokażę Ci też coś więcej. Dowiesz się, dlaczego rekruter zadaje konkretne pytanie i zobaczysz, jak dopasować odpowiedź, aby podkreślić swoje umiejętności.
Jeśli czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna, musisz się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim powinieneś opracować informacje o firmie i poszukiwanym stanowisku oraz odpowiedzi na pytania na rozmowę kwalifikacyjną. Odpowiednie przygotowanie się do pytań rekrutera pozwoli Ci zrobić dobre wrażenie, ale przede wszystkim zaprezentować swoje największe atuty i pokazać się jako odpowiedni kandydat do pracy.
Strona 1 z 2