Tłum ludzi podczas Juwenaliów w Łomży
Kalendarium
 • 05 Gru 2023Maturalne Mikołajki

  Godzina: 09:00 - 14:00

  Lokalizacja: ul. Akademicka 1

  Organizator: Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży, Akademia Łomzyńska

  Opis wydarzenia:

  Do udziału w wydarzeniu zapraszamy Maturzystów,  ramach wydarzenia organizowane są wykłady z przedmiotów maturalnych, takich jak: język polski, matematyka, biologia, historia, geografia, wiedza o społeczeństwie oraz język obcy nowożytny. Ponadto osoby zainteresowane kształtowaniem swojej ścieżki edukacyjnej i zawodowej będą mogły skorzystać ze wsparcia doradców zawodowych.

  Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 01.12.20223 do godziny 14.00:

  • Osobiście Biuro Karier Akademii Łomżyńskiej, ul. Akademicka 1 pokój A1.8, 18-400 Łomża.
  • Pocztą tradycyjną na adres Akademia Łomżyńska, ul. Akademicka 14, 18-400 Łomża z dopiskiem Biuro Karier – Maturalne Mikołajki
  • Poczta elektroniczną na adres e-mail: biurokarier@al.edu.pl
  • Formularz zgłoszeniowy (.docx)

  Korzystając z profesjonalnego wsparcia i eksperckiej wiedzy Dyrekcji oraz pracowników Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, pragniemy kompleksowo wprowadzić tegorocznych Maturzystów w zagadnienia egzaminu dojrzałości. Możliwość skorzystania z doświadczenia ekspertów OKE, którzy podpowiedzą młodzieży jak optymalnie przygotować się do egzaminu maturalnego oraz osiągnąć sukces maturalny, uważamy za bezcenną wartość, którą jako uczelnia pragniemy propagować w naszym regionie.

  Przygotowane przez ekspertów OKE wykłady i prelekcje znacząco przybliżą młodzieży wiedzę maturalną odnośnie takich przedmiotów jak: matematyka, język polski, historia, fizyka, biologia, chemia, język obcy nowożytny, będąc jednocześnie otwartym forum dyskusji, na którym każdy młody człowiek w rozmowie z ekspertem będzie mógł rozwiać swoje potencjalne wątpliwości dotyczące najważniejszego w życiu egzaminu.

  Pierwsza edycja naszego wspólnego wydarzenia pod hasłem „Maturalne Mikołajki” cieszyła się dużą popularnością wśród uczniów klas maturalnych. Jesteśmy przekonani, że także w bieżącym roku uda nam się zorganizować wartościowe wydarzenie, łącząc eksperckie zaangażowanie Dyrekcji i pracowników Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, z możliwościami naszej uczelni. Podczas wydarzenia młodzież będzie mogła skorzystać z poradnictwa zawodowego, które zagwarantuje uczelnia, w celu określenia indywidualnych predyspozycji i optymalnego zaplanowania ścieżki edukacyjnej. Maturzyści zapoznają się również z bogatą ofertą edukacyjną Akademii Łomżyńskiej, stwarzanymi przez uczelnię możliwościami rozwoju na polu nauki, dydaktyki i przyszłości zawodowej.

  Wspólnie z OKE tworzymy wartościowe wydarzenie wspierające młodych ludzi w ich kluczowych wyborach ścieżek edukacyjnej oraz zawodowej.