Tłum ludzi podczas Juwenaliów w Łomży
Kalendarium
 • 13 Cze 2024

  Koncert Sławomira Uniatowskiego – Muzyczna podróż w czasie 

  Godzina: 18:00 - 19:00

  Lokalizacja: Aula im. prof. Antoniego Jakubczaka, ul. Akademicka 1

  Organizator: Akademia Łomżyńska

  Opis wydarzenia:

  13. czerwca o godz. 18:00 na akademickiej scenie zagości Sławomir Uniatowski z koncertem pt. „Muzyczna podróż w czasie”, który będzie artystycznym akcentem Uroczystego Jubileuszu 20-lecia Akademii Łomżyńskiej.

  Sławomir Uniatowski to laureat Famy kujawsko - pomorskiej a także Finalista IV edycji programu IDOL, gdzie ostatecznie zajął 2. miejsce. Wraz z Marylą Rodowicz nagrał utwór „Będzie to co musi być”, który ukazał się na albumie artystki „Kochać”.

  Przez lata zagrał mnóstwo koncertów, w czasie których dał się poznać jako genialny wokalista o bardzo charakterystycznej i niepowtarzalnej barwie głosu. 

  Na Festiwalu Piosenki w Opolu, poświęconemu Markowi Grechucie, otworzył koncert utworem „Tango Anawa”. Kompozytor Adam Sztaba zaprosił Artystę do współpracy przy nagraniu płyty poświęconej pamięci Grzegorza Ciechowskiego - “Spotkanie z Legendą” - na której to wykonał utwór „Tak, Tak, to ja”. Płyta okazała się ogromny sukcesem i osiągnęła status Złotej. 

  Jako jedyny wokalista z Polski miał przyjemność wystąpić na jednej scenie u boku największego amerykańskiego producenta muzycznego Davida Fostera współpracującego z Whitney Huston, Celine Dione czy Michaelem Buble. 

  Świetnie czuje się w jazzie, soulu i ambitnym popie, co udowodnił swoim debiutanckim albumem „Uniatowski – Metamorphosis”, który ukazał się 20. kwietnia 2018 roku i od razu zdobył ogromny rozgłos, aplauz mediów i publiczności. Album uzyskał status Złotej Płyty. 

  Obecnie pracuje nad nowym studyjnym albumem UNIATOWSKI, który ukaże się w tym roku, a 13. czerwca o godz. 18:00 bawić będzie łomżyńską publiczność podczas koncertu „Muzyczna podróż w czasie”.