Tłum ludzi podczas Juwenaliów w Łomży
Kalendarium
 • 06 Cze 2024

  II edycja Kampanii Edukacyjnej „Bezpieczeństwo żywności”

  Godzina: 10:00 - 14:00

  Lokalizacja: Akademia Łomżyńska, Akademicka 1, Aula A 2.4

  Organizator: Wydział Nauk Informatyczno-Technologicznych

  Opis wydarzenia:

  Wydział Nauk Informatyczno-Technologicznych Akademii Łomżyńskiej organizuje: II edycję Kampanii Edukacyjnej „Bezpieczeństwo żywości”.

  Kampania Edukacyjna stanowi inicjatywę podejmowaną w celu popularyzacji wiedzy na temat jakości, bezpieczeństwa oraz autentyczności żywności. Kierowana jest przede wszystkim do młodzieży szkół średnich, wpisując się w działania profilaktyczne, mające na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi jako konsumentów oraz zapoznanie ich z rolą nauki w zapewnieniu bezpieczeństwa żywności. Obok młodzieży w wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele branży rolno-spożywczej oraz jednostek urzędowej kontroli żywności w Polsce - założeniem Kampanii pozostaje również wymiana doświadczeń różnych środowisk, mających wpływ na kształtowanie bezpieczeństwa żywności.

  W ramach Kampanii odbędzie się część popularnonaukowa (wykłady prowadzone przez specjalistów) oraz integracyjna (piknik organizowany przez Wydział Nauk Informatyczno-Technologicznych oraz Samorząd Studencki). 

  Tematyka wykładów dotyczyć będzie m.in. substancji dodatkowych w żywności, nowej żywności, w tym żywności wytwarzanej w laboratoriach, oraz wpływu procesu produkcyjnego na bezpieczeństwo żywności

  Strona internetowa Wydarzenia

  Wydarzenie będzie Transmitowane na żywo