Tłum ludzi podczas Juwenaliów w Łomży
Kalendarium
 • 07 Cze 2023I edycja Kampanii Edukacyjnej „Bezpieczeństwo żywności”

  Godzina: 10:00 - 13:00

  Lokalizacja: Akademia Nauk Stosowanych w Łomży, Akademicka 1, Aula A 2.4

  Organizator: Wydział Nauk Informatyczno-Technologicznych 

  Opis wydarzenia:

  Wydział Nauk Informatyczno-Technologicznych Akademii Nauk Stosowanych w Łomży organizuje: I edycję Kampanii Edukacyjnej „Bezpieczeństwo żywości”. 

  Kampania edukacyjna stanowi inicjatywę podejmowaną w celu popularyzacji wiedzy na temat jakości, bezpieczeństwa oraz autentyczności żywności. Kierowana jest przede wszystkim do młodzieży szkół średnich, w ramach działań profilaktycznych, mających na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi jako konsumentów oraz zapoznanie ich z rolą nauki i pracą naukowców, którzy chcą zapewnić bezpieczeństwo żywności. Obok młodzieży w wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele branży rolno-spożywczej oraz jednostek urzędowej kontroli żywności w Polsce - założeniem Kampanii pozostaje również wymiana doświadczeń różnych środowisk mających wpływ na kształtowanie bezpieczeństwa żywności.

  Tematyka wykładów dotyczyć będzie m.in. nowej żywności, której elementem jest głośny ostatnio i kontrowersyjny w naszym kraju temat spożycia owadów; zagrożenia, jakie czyhają na nas w produktach, które spożywamy oraz nowe wyzwania i działania, jakie mają w przyszłości poprawić bezpieczeństwo żywności. 

  Strona internetowa wydarzenia 

  Transmitowane na żywo na kanale internetowym Uczelni