Tłum ludzi podczas Juwenaliów w Łomży
Kalendarium
 • 21 Lut 2024Dziecko uchodźcze z Ukrainy w polskiej szkole – wyzwania edukacyjne

  Godzina: 16:30 - 17:30

  Lokalizacja: MS Teams

  Organizator: Zakład Pedagogiki, Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Akademii Łomżyńskiej, Fundacja Wspierania Myśli Polskiej

  Opis wydarzenia:

  Webinarium poświęcone jest problematyce edukacji dzieci uczniów uchodźczych z Ukrainy w polskiej szkole, wyzwaniom z nią związanych oraz zagadnieniom wsparcia nauczycieli w pracy dydaktyczno-wychowawczej z dziećmi z doświadczeniem migracyjnym. W trakcie spotkania przedstawione zostaną wyzwania związane z edukacją ucznia uchodźczego z Ukrainy w polskiej szkole w oparciu o wyniku badań prowadzonych w ramach projektu „Integracja przez język”, próby formułowania oferty włączającej do polskiego systemu edukacyjnego uczniów - obywateli Ukrainy, a także omówione zostaną praktyczne problemy z jakim spotykają się nauczyciele i administracja szkoły w codzienności dydaktyczno-wychowawczej w pracy z uczniami pochodzącymi z Ukrainy.

  Odbiorcy: nauczyciele (zwłaszcza szkół podstawowych), dyrektorzy szkół, pedagodzy i psycholodzy szkolni, asystenci międzykulturowi, nauczyciele akademiccy, studenci kierunków nauczycielskich i innych.

  Webinarium jest bezpłatne. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia potwierdzające udział w wydarzeniu. Liczba miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń).

  Formularz zgłoszeniowy