Celem przedsięwzięcia „Dydaktyczna inicjatywa doskonałości” jest wsparcie publicznych uczelni zawodowych w doskonaleniu jakości kształcenia.
Kwota dofinansowania, którą PWSIiP w Łomży otrzymała z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wynosi 1 000 000,- złotych.
Zadania realizowane w ramach przedsięwzięcia przez PWSIiP w Łomży:
- Zakup specjalistycznego oprogramowannia (Afinity Designer + Photo + Publisher, Maltab, Corel Academic Site Licence (CASL) PREMIUM).
- Rozwój infrastruktury dydaktycznej: przygotowanie nowych pracowni do praktycznej nauki zawodu (pracownia mechatroniki, pracownia multimediów i nauczania zdalnego, pracownia mediów drukowanych, pracownia audio-video).
- Zakup sprzętu komputerowego do nowopowstałych laboratoriów specjalistycznych (pracownia mechatroniki, pracownia multimediów i nauczania zdalnego, pracownia mediów drukowanych, pracownia audio-video).
- Zakup pomocy dydaktycznych na potrzeby zajęć na kierunku Automatyka i robotyka (m.in. skanery 3D, stanowiska dydaktyczne do automatyki, mechatroniki, manipulator 3D).
- Zakup pomocy dydaktycznych na potrzeby zajęć na kierunku Informatyka (doposażenia pracowni specjalistycznych w części do elektroniki, elektrotechniki, fizyki, systemów wbudowanych, systemów mobilnych).
- Zakup pomocy dydaktycznych na potrzeby zajęć na kierunku Technologia żywości i żywienie człowieka.
- Podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej.
- Zakup przenośnej kabiny tłumaczeniowej do zainstalowania w sali wykładowej wraz z wyposażeniem dla studentów specjalności tłumaczeniowej.
- Zakup pomocy dydaktycznych na potrzeby zajęć na kierunkach Praca socjalna i Pedagogika.
- Rozwój infrastruktury dydaktycznej – zakup zestawu do metody Western Blot (kominek do odczytu, zestaw do transferu mokrego z zasilaczem, zestaw do elektroforezy).
- Zakup materiałów dydaktycznych na potrzeby kierunku Kosmetologia – materiały kosmetyczne do pielęgnacji ciała, twarzy, wizażu.
- Zakup materiałów dydaktycznych – materiały do pracy w laboratorium – odczynniki chemiczne, materiały jednorazowe.
- Koszty przeglądów, konserwacji i napraw sprzętu dydaktycznego będącego na stanie Uczelni.
- Zakup sprzętu komputerowego w celu poprawy infrastruktury dydaktycznej.
- Promocja praktycznych kierunków kształcenia w otoczeniu społeczno-gospodarczym (ulotki/plakaty, informatory).
- Dostosowanie i aktualizacja zasobów informatyczno-bibliotecznych w zakresie zapewnienia źródeł informacji do kształcenia praktycznego.
- Wynagrodzenia dla osób prowadzących zajęcia praktyczne na wszystkich Wydziałach.
Grupy docelowe przedsięwzięcia to studenci oraz nauczyciele akademiccy ze wszystkich Wydziałów.
Efektami przedsięwzięcia będzie: wzrost jakości kształcenia poprzez podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej, stworzenie lepszych warunków do prowadzenia zajęć, podniesienie potencjału uczelni w zakresie nabywania przez studentów umiejętności praktycznych.